…ale aj SVTS

Vysoké hory Žilina je druhý najstarší festival horských filmov na Slovensku. Je to nesúťažné podujatie. Tradične ho organizujú členovia Žilinského vysokohorského klubu (ŽIVYK) Slovenského vysokohorského turistického spolku (SVTS). Práve ten na pôde festivalu vznikol. Na prvom ročníku festivalu sa uskutočnila anketa, či návštevníci chcú vznik takéhoto spolku špecializujúceho sa na vysokohorskú turistiku. Po kladnej odpovedi už o rok bol v predvečer festivalu zakladajúci snem SVTS a tak tomu je do dnešných dní.

Veríme, že v pestrom programe si návštevník nájde to svoje, zároveň si uvedomujeme, že nie každý…

Propagujme pôsobenie v horách, ktoré vyžaduje prípravu, vzdanie sa pohodlia, nasadenie fyzických aj psychických schopností, niekedy až na hranicu únosnosti. Zároveň veríme tomuto spôsobu života, pretože vieme že na druhej strane prináša sebazdokonaľovanie, zvýšenie odolnosti a vyrovnanosti, ale aj celoživotné priateľstvá. Aj takto ho chceme propagovať a ponúkať divákom.

Vrátane tohoto roku sa na festivale predstavilo viac ako 500 programov ktoré (ako vieme), hlavne inšpirujú návštevníkov vybrať sa do prírody zažiť to svoje dobrodružstvo.

Juraj Dlábik – program festivalu

23.3.2019 od 9:00 – Mestsky úrad Žilina