Juraj Koreň (Ďurifuk): Brúsenie diamantu

Dobrodruh, dušou však letec, ktorý sa stráni ľudí. Hory a dobrodružstvá mu totiž chutia najviac osamotenému. Lietať začal pred 24 rokmi, pódiá na slovenských súťažiach sa mu málili a tak si prelietal časti Himalájí, Sibíra, Kaukazu, Alpy, Pyreneje, Dračie hory, Keňu, ako súčasť expedícií letel na paraglide aj v Grónsku, Ohňovej zemi a v Antarktíde. Zúčastnil sa ako druhý Slovák v histórii najdrsnejších hike and fly pretekov na svete, RedBull X-alps, získal víťazstvo v JAR na X-berg, 6 a 7 miesto na X-Pyr.

No dobre, lietať si, to je fajn, ale čo v zime? Keď plachtenie na severnej pologuli stojí za deravý groš? Začalo to nenápadne, keď ho zavolal spolužiak zo strednej jednej zimy do Tatier, z vysokohorských túr sa postupne dostali k ľahšiemu lezeniu. O rok si povedali, čo sme sprostí, že chodíme z vrcholov peši, zleťme si z nich na padáku!

Po pár sezónach sa prejavila Ďurifukova asociálnosť a množstvo voľného času, spolu s chuťou experimentovať. Zbalil si švestky a začal do lezenia fušovať sólo a skúšať možnosti tohto lezecko-leteckého duatlonu. Brúsiť tento diamant čistej radosti z pohybu v horách. V prednáške Vám porozpráva pár zážitkov najmä z veľkých alpských stien, zážitkov hutných, osamotených, často mrazivých a nebudú to len víťazstvá, ale aj prehry, lebo bez nich to nejde.