Branislav Štefánik, Špicbergy a Koruna Európy – prezentácie

Pochádzam z Bánoviec nad Bebravou, žijem v bratislavských Vajnoroch. Celoživotnou vášňou je turistika (či už pešia, vysokohorská, vodná, cyklo, skitouring) a cestovanie. Mám rád krajiny a miesta, ktoré navštevuje minimum turistov a kde žijú stále milí a pohostinní ľudia. Za doteraz najkrajšie cesty považujem tie po Iráne, do Arménska, Gruzínska, Tadžikistanu, Sudánu, Etiópie, Venezuely či Japonska. Obľúbenou časťou starého kontinentu je Balkán.

Na Špicbergy sme vyrazili s jasným cieľom, prejsť pešo z prístavného mesta Barentsburg do hlavného mesta Longyearbyen arktickou krajinou južného pobrežia fjordu Isfjorden. Či sa nám to podarilo uvidíte v mojom príspevku.

Koruna Európy je môj projekt, do ktorého som sa pustil už v r. 1990. Teda dávno a vtedy to začalo úplne nevedome. Postupne však začali pribúdať ďalšie vrcholy a tak som si povedal, že prečo neskúsiť vystúpiť na všetky. Tak som si pripravil tabuľku 48 nezávislých európskych štátov, ohraničil územie Európy striktne geograficky a pustil som sa do plnenia jedného veľkého sna. Že to bude dlhá a pomerne náročná cesta som vedel. A tak sa pomaly blížim do cieľa. Ešte v ňom nie som, ale je čoraz bližšie (ak medzitým nevznikne ďalší nezávislý štát). Rozprávanie bude o tejto mojej dlhej ceste, okorenenej množstvom zážitkov a prekvapení.